Dispozicija zaključnega dela

Iz Wiki FVV
Redakcija dne 15:13, 15. april 2019 od Anzem (pogovor | prispevki) (Nova stran z vsebino: Disopozicija mora imeti jasno opredeljen <b>problem</b> (izziv, problem ki se ga nameravate lotiti), <b>namen</b> (kaj nameravate v nalogi narediti, da bi problem rešili) i...)
(prim) ← Starejša redakcija | poglejte trenutno redakcijo (prim) | Novejša redakcija → (prim)
Jump to navigation Jump to search

Disopozicija mora imeti jasno opredeljen problem (izziv, problem ki se ga nameravate lotiti), namen (kaj nameravate v nalogi narediti, da bi problem rešili) in rdečo nit (pišite izključno o izbrani (ozki) temi). Zaključno delo je kratko in jedrnato delo, ki obravnava točno določeno temo. V nalogi ne boste "rešili sveta". zato se držite okvirjev teme in vključujte izključno tiste vsebine, ki so pomembne za to, da naslovite odprta vprašanja in rešite problem.

Besedilo povežite v celoto. Predstavite jasno zgodbo z logičnim miselnim tokom (pazite predvsem na to, da so odstavki in poglavja v logični povezavi).

Opis problema

Vsako poglavje razdelite v odstavke. Pri opisu problema bodite pozorni prevsem na to, da:

  1. v prvem odstavku na splošno predstavite temo zaključnega dela. Ta odstavek naj ne bo daljši od ene tretjine strani.
  2. V drugem odstavku pojasnite motivacijo za pristopanju k tej temi - tj. zakaj je ta tema pomembna oz. zanimiva. Na kratko lahko predstavite problem.
  3. Tretji odstavek naj predstavlja pregled obstoječe znanstvene literature:
    1. Povzetek najpomembnejših (splošnih virov), ki opisujejo glavna teoretična izhodišča in problem.
    2. Povzetek najpomembnejših študij, ki so bile na to temo že opravljene: kaj je že bilo in kaj še manjka (state-of-the-art & knowledge gap).
  4. Opredelite ključne izzive, ki jih nameravate reševati v nalogi.